Serdecznie zapraszamy na wykłady:

Ochrona praw własności intelektualnej w Internecie

Michał Chodorek – Adwokat, Kancelaria KONDRAT i Partnerzy

Internet centralnie sterowany? Jak sieć sieci się centralizuje, i jak ją znów rozproszyć?

Michał “rysiek” Woźniak – Polska Grupa Użytkowników Linuxa


Data:  7 czerwca 2016 r. – godz. od 17.30 – 19.30.

Miejsce:  Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (BUW), ul. Dobra 56/66, 00-312 Warszawa


Prelegenci:
Michał Chodorek - Kancelaria Prawno-Patentowa KONDRAT
Michał Chodorek – Adwokat, Kancelaria KONDRAT i Partnerzy

Adwokat, specjalizuje się w prawie własności przemysłowej. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent British Law Centre, prowadzonego wspólnie przez Uniwersytet Warszawski i University of Cambridge. Od 2013 r. współpracuje z Kancelarią KONDRAT i Partnerzy.


Michał Rysiek Woźniak - Polska Grupa Użytkowników Linuxa
Michał “rysiek” WoźniakPolska Grupa Użytkowników Linuxa

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa sieci, prywatności, edukacji medialnej. Działacz społeczny, propagator wolnego oprogramowania i otwartych technologii w edukacji, działaniach publicznych i biznesie.
W latach 2006-2012 administrator sieci, a następnie kierownik techniczny, Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA na WEiTI, PW. Wiceprezes (od 2011r.), po czym (w latach 2012 – 2014) prezes zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Członek zarządu Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa.
Uczestnik szeregu konsultacji społecznych i debat publicznych o tematyce związanej z nowymi technologiami, prywatnością, cenzurą sieci, retencją danych, dostępem do informacji publicznej, czy reformą prawa autorskiego, m.in. dotyczących Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych, implementacji Dyrektywy o Ochronie Dzieci w Internecie, ACTA, projektu otwartego e-podręcznika dla polskich szkół , neutralności sieciowej czy zarządzania Internetem. Od czerwca 2014r. do marca 2015r. członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.
Współautor Katalogu Kompetencji Medialnych oraz materiałów do edukacji medialnej w ramach współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska oraz Fundacją Panoptykon. Trener z zakresu podstaw prawa autorskiego i wolnych licencji, członek zarządu Koalicji Otwartej Edukacji.
Członek-założyciel Warszawskiego Hackerspace, aktywny członek społeczności hakerskiej w Polsce i poza jej granicami. Od marca 2015r. ekspert techniczny w Organized Crime and Corruption Reporting Project.

Opis tematyki wydarzenia:

Internet powstał jako sieć rozproszona, mająca być odporną na atak i awarie, nie mającą słabych punktów mogących wyłączyć ją całkowicie z działania. Tymczasem na każdym poziomie, zwłaszcza na poziomie usług, obserwować można rosnącą centralizację, funkcjonowanie Internetu i usług, z których korzystamy na co dzień, jest coraz silniej uzależnione od kilku punktów czy usług. Ich wyłączenie wydaje nam się niemożliwe, choćby dlatego, że przyniosłoby ogromne utrudnienia dla miliardów użytkowników Sieci. Porozmawiajmy o tym, w jaki sposób wtórnie centralizuje się Internet, zastanówmy się, co z tego może wynikać, i spróbujmy wymyślić, co można z tym zrobić.


Uczestnictwo w Akademii jest bezpłatne!

Facebook