Tytuł wykładu:

.berlin, .auto, .fish, .money – Nowe domeny w Internecie – Jak powstają, kto i kiedy może uzyskać własną końcówkę adresu Internetowego?

Data:  24 maja 2016 r. – godz. od 17.30 – 19.30.

Miejsce:  Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (BUW), ul. Dobra 56/66, 00-312 Warszawa

Prelegent:
Gabriella Schittek - ICANN
Gabriella Schittek – Global Stakeholder Engagement Manager, Central & Eastern Europe, Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN)

Gabriella Schittek posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze Internetu – pracowała dla rejestru domen .uk (Nominet), dla Stowarzyszenia Europejskich Domen Najwyższego Poziomu (Council of European National Top Level Domains Registry – CENTR), a od około 10 lat pracuje dla Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN). Kilka miesięcy temu objęła w ICANN stanowisko „Global Stakeholder Engagement Manager” dla Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie jest odpowiedzialna za kontakty z interesariuszami Internetu oraz promuje działalność ICANN i jej misje. Jest pomysłodawcą i koordynatorką projektu Akademii Internetowej.

Opis tematyki wydarzenia:

Mało kto wie, że już od jakiegoś czasu ma miejsce istotna zmiana w zakresie domen internetowych. Do końca 2017 r. zostanie wprowadzonych do użycia w Internecie ponad 1300 nowych końcówek generycznych, takich jak: . dentist, .shop, .bmw. W wykładzie „.berlin, .auto, .fish, .money – nowe domeny w Internecie. Jak powstają, kto i kiedy może uzyskać własną końcówkę adresu internetowego?” zostanie wytłumaczone jak nowe końcówki generyczne są tworzone i wdrażane do Internetu. Omówiony będzie także cały proces z tym związany i zostanie wyjaśnione jak w ogóle można uzyskać nowa końcówkę.


Uczestnictwo w Akademii jest bezpłatne!

Facebook