Po rocznej przerwie wznawiamy spotkania Internet Academy by ICANN. Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 marca 2018 r. w BUW przy ulicy Lipowej 4 w Warszawie.

Pobierz zaproszenie tutaj.

Reklama i profilowanie klientów – zaleta czy przekleństwo naszych czasów?

Czy chcemy otrzymywać reklamy dostosowane do naszych potrzeb za cenę utraty części naszej prywatności?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone tematyce profilowania, które odbędzie się 27.03.2018 r. (wtorek) od godz. 18:00 na Uniwersytecie Warszawskim, sala nr 1.2 w Collegium Iuridicum II, ul. Lipowa 4 (budynek BUW).

Spotkanie organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Informatyczne wspólnie z Internet Academy by ICANN, Kancelarią Prawną APLAW, Kołem Naukowym Własności Intelektualnej IP działającym na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziałem Zarządzania Politechniki Warszawskiej.

O profilowaniu użytkowników Internetu słyszeliśmy wiele, jednak na czym dokładnie polega i jakie związane są z nim zagrożenia? W wielkim skrócie profilowanie stanowi funkcjonalność systemów przetwarzających dane, pozwalającą na kategoryzację użytkowników według z góry określonych kryteriów podziału tych danych, wykonywane w ogromnej skali i z wykorzystaniem mechanizmów, o których dotychczas słyszeliśmy głównie w twórczości science-fiction.

Analizując zachowania użytkowników można wyświetlić im reklamę maksymalnie dostosowaną do ich potrzeb, dostarczyć produkt, grę, czy spełnić inną zachciankę, która odpowiada ich bieżącym potrzebom. Albo takim potrzebom, o których świadomie jeszcze nie wiedzą…..

O aspektach prawnych profilowania opowie nam mec. Artur Piechocki z kancelarii prawnej APLAW, specjalizujący się między innymi w zagadnieniach nowych technologii i Internetu, z kolei Paweł Lewandowski, Digital Trading Director z warszawskiego biura międzynarodowej agencji multimedialnej MediaCom, przedstawi problematykę od strony marketingowej.

Nasi prelegenci:

Artur Piechocki, Kancelaria APLAW

Radca prawny wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych w zakresie Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Specjalizuje się w prawie technologii informacyjnych oraz komunikacyjnych (ICT), fintech, ochronie danych i prywatności oraz cyberbezpieczeństwie. Posiada blisko 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym na rzecz spółek polskich i międzynarodowych, głównie z sektora bankowości, finansów, IT, energetyki, telekomunikacji i mediów.

Współzałożyciel Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT), którego pracom przewodniczył, a obecnie jest członkiem jego Rady, oraz współtwórca orzecznictwa domenowego w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej (KIG).

Jest ekspertem Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (European Network and Information Security Agency (ENISA) w zakresie doradztwa regulacyjnego, ochrony prywatności i danych osobowych. Współpracuje również z Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) oraz Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO), a w przeszłości Council of European National Top Level Domain Registries (CENTR). Był także uczestnikiem spotkań Międzynarodowej Unii Telekomunikacyjnej (ITU), a obecnie współpracuje z Fundacją Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Jest członkiem Grupy Operatorów Telekomunikacyjnych oraz Komitetu Mediów Elektronicznych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji (PIIT).

Przez wiele lat pracował jako Doradca ds. prawnych i polityki domenowej rejestru PL w Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), reprezentując Rejestr w Polsce i w organizacjach międzynarodowych.

Prawnik rekomendowany przez Media Law International 2017 w dziedzinie prawa mediów, telekomunikacji i Internetu.

Paweł Lewandowski, Digital Trading Director, MediaCom

W trakcie spotkania serwowane będą drobne przekąski i napoje.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejsze zapisy na adres e-mail: katarzyna.buczkiewicz@aplaw.pl

Spotkanie będzie filmowane. Udział w spotkaniu wiąże się z wyrażeniem przez wszystkich uczestników zgody na wykorzystanie ich wizerunku w relacjach wideo, które można znaleźć w kanale PTI portalu Youtube, a także w portalu Oddziału Mazowieckiego PTI oraz w informacjach noszących  tag wideo.

Zapraszamy na strony organizatorów:

http://internetacademy.pl/

https://mazowsze.pti.org.pl/21,klubyinformatyka

http://aplaw.pl/

http://www.wz.pw.edu.pl/

Kontakt: Katarzyna Buczkiewicz | katarzyna.buczkiewicz@aplaw.pl