Informacje o leasingu samochodów w Polsce

Co druga umowa leasingowa zawierana aktualnie na rynku usług finansowych dotyczy leasingu samochodów osobowych i to zarówno dla odbiorcy instytucjonalnego jak i detalicznego. Wartość tej usługi zwiększa się za sprawą dopuszczenia do obrotu zarówno samochodów nowych jak i używanych. Leasing samochodu to prosty schemat postępowania, gdzie konsument wybiera określony samochód, następnie wskazuje go leasingodawcy, który kupuje auto i przekazuje go w leasing klientowi. Podczas trwania umowy auto pozostaje własnością firmy leasingowej, a po jej zakończeniu leasingobiorca wykupuje pojazd lub zwraca go firmie.  

Leasing samochodu

Do niedawna najpopularniejszą formą finansowania zakupu pojazdów był leasing aut z wykupem, gdzie po zakończeniu umowy, za ok. 1% wartości nowego auta, można stać się jego pełnoprawnym właścicielem. Jednak od kilku lat  umowa na leasing samochód przechodzi przeobrażenie, które w określonych warunkach stanowi jeszcze korzystniejszą ofertę. Firmy leasingowe stworzyły propozycję finansowania najmu pojazdu bez wykupu w formie wynajmu długoterminowego, z pełną obsługą leasingową. Optymalna miesięczna rata za tak skonstruowany wynajem jest skalkulowana na poziomie nie zawierającym spłaty ceny samochodu. Ideą tej formy leasingu jest eksploatacja samochodu przez klienta trwająca od 2-4 lat, a po zakończeniu umowy jego decyzja o wzięciu w leasing kolejnego pojazdu. 

Dla kogo leasing aut

Leasing samochodów dostępny jest dla każdego przedsiębiorcy oraz dla klienta indywidualnego, włącznie z ofertą leasingu długoterminowego. Aby otrzymać tego rodzaju finansowanie należy poddać się wymogom weryfikacji w BIK i wszelkich bazach dłużników. Jak zwykle największą szansę mają przedsiębiorcy prowadzący swoją działalność już od jakiegoś czasu i bez większych perturbacji finansowych, podobnie weryfikowani są klienci indywidualni. Każda z firm leasingowych tworzy własne ograniczenia i samodzielnie kształtuje algorytmy weryfikacyjne. 

Procedura pozyskania finansowania na zakup samochodu trwa nawet kilka godzin. Wielu dostawców samochodów podpisuje stałe umowy z leasingodawcami oferując klientom ich usługę jeszcze w salonie, podczas pierwszych rozmów o zakupie. W ten sposób wszystkie formalności załatwia się w jednym miejscu, w biurze dealera. Tam podpisuje się umowę leasingu, ubezpiecza auto, często również ze wskazanym ubezpieczycielem i na koniec wyjeżdża wybranym przez siebie pojazdem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *