Prywatny dom spokojnej starości – oferta, pakiety i ceny pobytów

Pobyt w domu spokojnej starości to dla wielu ludzi jedyne rozwiązanie. Dzięki tego typu miejscom możliwe jest zapewnienie odpowiedniej opieki osobom starszym, schorowanym lub samotnym. Wszelkiego rodzaju domy opieki dla seniorów oferują swoim mieszkańcom wiele usług i dodatkowych pakietów, które poprawiają warunki bytowe i zdrowotne. Co znajduje się w ofercie tego rodzaju miejsc? Ile kosztuje pobyt w domu starców i od czego zależne są koszty?

Oferta prywatnych domów starości

Prywatny dom spokojnej starości to obiekt, który opiekuje się seniorami. Dedykowany jest przede wszystkim mieszkańcom, którzy potrzebują stałej opieki lub nie są w stanie samodzielnie egzystować. Dzięki profesjonalnej opiece zarówno podczas codziennych czynności, jak i w sprawach medycznych wszyscy podopieczni są bezpieczni i usatysfakcjonowani. Doświadczony personel dokłada wszelkich starań, by członkom ich społeczeństwa niczego nie brakowało. Ważnym aspektem jest również dopilnowanie seniorów w sprawach higienicznych, pielęgnacyjnych i zdrowotnych. 

Dom spokojnej starości oferuje swoim mieszkańcom szereg różnorodnych pakietów, w których skład wchodzą przede wszystkim:

  • opieka medyczna, 
  • podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, 
  • stała kontrola parametrów życiowych – poziom cukru, ciśnienia tętniczego krwi, temperatury, 
  • odpowiednio dobrane żywienie – dostosowana do potrzeb i wymagań seniora dieta, 
  • pakiety rehabilitacyjne, rekonwalescencyjne, 
  • zajęcia dodatkowe – usprawniające, kształtujące zainteresowania mieszkańców,
  • wiele innych. 

Koszty związane z pobytem w domu spokojnej starości

Miesięczna cena pobytu w tego rodzaju miejscu uzależniona jest od wielu czynników. To właśnie lokalizacja, wybrany pakiet czy długość pobytu reguluje ostateczne koszty. Prywatny, ceniony i sprawdzony dom spokojnej starości dokłada wszelkich starań, by koszty utrzymania, jak również wszelkich dodatkowych zajęć nie był wygórowane, a na opiekę stać było każdego. 

Cena wynajmu pokoju oraz całodobowej opieki rozpoczyna się mniej więcej od około 2000 zł miesięcznie. Wartości te zmieniają się w przypadku bardziej rozbudowanych pakietów medycznych, konieczności zakupienia dla seniora artykułów higienicznych – pieluchy, pieluchomajtki, nieprzemakalne podkłady, itp. Warto dodatkowo uwzględnić dietę dla seniora czy pakiet rehabilitacyjno – usprawniający. Dokładny cennik usług przekazywany jest przez każdy dom opieki w sposób indywidualny i dopasowany do potrzeb pacjentów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *